Akce

ÚNOR

středa 26. 2. v 17:00 Jantarová komnata – přednáší Milan Zacha Kučera

Jantarová komnata je téma, které je stále otevřené. Historii známe, ale její umístění po roce 1945 je neznámé a existuje o něm nepřeberné množství tvrzení, domněnek a spekulací. Znáte její historii a víte kde je dnes její věrná kopie? Zajímá vás toto téma? Milan Zacha Kučera bude opět poutavě vyprávět o nových důkazech, které byly objeveny při hledání této památky.

BŘEZEN

středa 18. 3. Cestovatelská přednáška Márovi


pátek 27. března 2020 / 20. Noc s Andersenem /


úterý 31.3. v 19:00 hod.LiStOVáNí.cz: Bitevní pole (Jérôme Colin)vstup zdarma

Je mu čtyřicet a jeho syn je v pubertě. A on se z toho může zbláznit. Stalo se to prostě jednoho dne, kdy jeho dítě začalo práskat dveřmi, nosit špatné známky a odpovídat nanejvýš slovem: nepruď. Věda tvrdí, že jsou v tom děti nevinně, ale stejně — nic horšího než puberťáka digitálního věku pánbůh ještě nestvořil. Nutné je si ovšem přiznat, že pro stejného puberťáka není nic horšího než rodič. To bitevní pole je puberta a všichni jsou na pokraji zoufalství. V hlavní roli tu bojuje Lukáš Hejlík, kterému bylo čtyřicet. 

  • v roce 2019 vydalo nakladatelství Host v překladu Sáry Vybíralové
  • účinkují: Lukáš Hejlík a Pavla Dostálová (alternuje Věra Hollá)

DUBEN

pondělí 6. 4. Arnošt VašíčekČeské tajemno

Beseda se záhadologem a spisovatelem Arnoštem Vašíčkem bude tentokrát zaměřena na záhady z českých luhů a hájů, které připravil pro svou novou knihu a chystaný televizní cyklus.

Dějiny jsou plné událostí, které se navzdory vědeckému zkoumání doposud nepodařilo uspokojivě vysvětlit, a které nás provokují svou tajemností. Záhadné archeologické nálezy i podivné záznamy v kronikách naznačují, že minulost je daleko vzrušivější, než si vůbec dovedeme představit.

Hrad svatého grálu – Prokletá hrobka – Skrytá tvář zlatodějů – Šokující objevy – Po stopách mágů –– UFO útočí – Tajemství homunkulů – Na vlnách podivna – Vládci blesků – S přízraky v patách…

http://www.mysteryfilm.cz/news/ceske-tajemno


čtvrtek 14. 4. od 10,00 – Pasování prvňáků na čtenáře s Adolfem Dudkem

KVĚTEN

středa 6. 5. 2020 / 17:00 / Stanislav Balík – Jan Kubiš